Класифікація миючих засобів

Шафка з порошками, гелями та рідкими розчинами побутової хімії - це неодмінний атрибут чистого будинку. Тому кожна господиня озброєна великим арсеналом миючих засобів для боротьби з різними типами забруднення.

Через велику кількість нових і невідомих торгових марок, а також активної реклами, навіть досвідчена господиня може зробити помилку, вибравши невідповідний продукт. Тому розберімось, як правильно підібрати миючий засіб на будь-який випадок.

Классификация моющих и чистящих средств

Класифікація за агрегатним станом:

  • Порошкоподібні, гранульовані. Чистячі порошки ідеально підходять для прання та чистки стійких поверхонь. Якщо застосувати порошок на тонкій емалі газової плити або меблів, то з'являється ризик їх пошкодження - тверді крупинки порошку можуть залишити подряпини на площині. Раніше, завдяки своїй низькій вартості, універсальні порошки були фаворитами у вітчизняних домівках, але все частіше господині віддають перевагу гелям і рідким миючим засобам.
  • Пастоподібні. Пасти в більшості своїй використовуються як спеціальні засоби для чищення. Якісні пасти краще справляються зі складними неорганічними забрудненнями, тому дуже популярні серед автомеханіків та на авто мийках. Пасти з добавками бактерицидних компонентів також застосовуються в медичних установах для миття підлоги та технічних поверхонь.
  • Гелеві, рідкі. На даний момент найпопулярніші засоби, завдяки своїй універсальності та економності. Зараз на ринку присутні гелі для прання, миття посуду, чищення поверхонь. Дуже часто в їх склад додають дезінфікуючі компоненти (для миття санвузла) і навіть засоби для догляду за шкірою рук (для миття посуду).

Класифікація за методом застосування:

  • Гігієнічні. У цю категорію входять всі засоби по догляду за гігієною людини (шампуні, мила, гелі для душу, зубні пасти та т.п.).
  • Господарські. Цю категорію ми найчастіше називаємо побутовою хімією. Сюди відносяться чистячі та миючі засоби для миття та чищення підлоги, посуду, поверхонь, меблів, вікон і т.п.
  • Спеціальні. Засоби, розроблені для боротьби зі складними забрудненнями або під потреби конкретної промислової галузі (медичні дезінфектори, пасти для видалення слідів машинного масла, миючі засоби для підприємств і т.п.)
  • Пральні порошки. Ці засоби для прання належать до окремої групи, оскільки їх призначення і способи застосування дуже різноманітні. Під кожен тип тканини, температурний режим і спосіб прання (ручний або машинний) варто використовувати спеціальний порошок, щоб уникнути пошкодження одягу. Як краще підібрати пральний порошок ми вам обов'язково розповімо в одній з наступних статей нашого блогу.

Види миючих засобів

Вид миючого засобу визначає його склад і його здатність справлятися з різними типами забруднення, тому вам в першу чергу потрібно звернути увагу на те, який тип забруднення потрібно видалити - органічне (жири, рослинні масла, кров, цукор, білок і т.п.) або неорганічне (вапно, іржа, молочний камінь і т.п.).

З органікою найкраще справляються:

  • Засоби на основі каустичного лугу. Основна складова подібної побутової хімії - це гідроокис натрію, з додаванням поверхнево-активних речовин, ароматизаторів і барвників. Зверніть увагу, що використовувати подібні засоби варто вкрай обережно, надягаючи захисні рукавички та в окремих випадках побутовий респіратор.

Для боротьби з неорганічними забрудненнями підійдуть:

  • Кислотні засоби. Основним миючим елементом в їх складі є фосфорна кислота, яка при змішуванні з хлорвмісними речовинами утворює небезпечний для здоров'я газоподібний хлор. Тому, перед тим як використовувати кілька засобів одночасно перевіряйте склад кожної упаковки.

Універсальний варіант:

  • Нейтральні миючі засоби. Являють собою суміш поверхнево-активних речовин універсального використання. Вони безпечніші для здоров'я людини та в залежності від склад подібного засобу, зможуть впоратися з будь-яким типом забруднення. Більшість гелів, які ви використовуєте вдома, відносяться до даного виду але, не дивлячись на їх нешкідливість, під час проведення прибирання цим типом побутової хімії не забувайте вдягати рукавички, для збереження шкіри рук.

Якщо ви бажаєте отримати кращий результат без нанесення шкоди здоров'ю та без докладання зусиль, то вам варто купити миючі засоби від брендів, представлених в інтернет магазині "Вітус". Наша побутова хімія європейського виробництва виконає роль головного помічника, а не шкідника під час прибирання.

Comments are closed.